Untitled 1 Untitled 1
خدمات و زمینه های فعالیت
مرکز کسب و کار ایران

پولی ، ارزی ، بانکی ، بیمه ، مالی ، مالیاتی، حقوقی

بازرگانی ، گردشگری، حمل و نقل

سرمایه گذاری،صنعت ، فناوری

مدیریت ، منابع انسانی ،
 کار آفرینی

علوم ،تحقیق و توسعه ، نوآوری

مقالات و پایگاههای علمی و کاربردی

صفحۀ اختصاصی اعضاء

پیشنهادات ویژۀ تجاری
و سرمایه گذاری
اخبار و رویداد ها
خانه / مرکز کسب و کار ایران / تراز مالی صدرا از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت رسید

تراز مالی صدرا از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت رسید

مدیرعامل شرکت صدرا:
مدیرعامل شرکت صدرا با بیان اینکه همه سکوهایی که در صدرا در حال ساخت است تا پایان سال ۹۷ تکمیل، بارگیری و حمل می‌شود، گفت: با حمایت قرارگاه خاتم تراز مالی صدرا در دو سال اخیر از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت تغییر یافت.
ایران اکونومیست – تراز مالی صدرا از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت رسیدبه گزارش ایران اکونومیست، ساخت 10 سکوی نفتی در جزیره صدرای بوشهر در حال انجام است که امروز با اتمام ساخت یک فروند از این سکوها عملیات انتقال این سکو که مربوط به فاز 22 پارس جنوبی است با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء آغاز می‌شود.

در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت صدرا اظهار داشت: سکوی فاز 22 پارس جنوبی که در صدرا ساخته شد از مهندسی تا راه‌اندازی کاملاً توسط متخصصان داخلی مدیریت شد و امروز پس از بازدیدی برای نفت به دریا می‌رود.

دهقانی ادامه داد: صدرا نشان داد که لایق اعتماد مسئولان نظام است و صدرا نتیجه اعتماد مسئولان نظام به متخصصان و فرزندان این مرز و بوم است.

وی گفت: 10 سکوی پارس جنوبی که شامل 40 سازه بزرگ دریایی است در جزیره صدرا ساخته می‌شود در حالی که این سکوها پیش از این توسط شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکایی و اروپایی ساخته می‌شد.

دهقانی اضافه کرد: در فازهای اولیه پارس جنوبی صدرا پیمانکار جزء شرکت‌های توتال، دوو، شل و غیره بود اما این سکوها به صورت EPC توسط شرکت صدرا اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت صدرا با بیان اینکه این ده سکو پیشرفت 76 تا 96 درصدی دارد، گفت: دو سکو پیشرفت بالای 95 درصد، 4 سکو پیشرفت بیش از 90 درصد، دو سکو پیشرفت بالای 80 درصد و 2 سکوی دیگر پیشرفت بیش از 85 درصد دارد.

وی تأکید کرد: در سال آینده همه این سکوها بارگیری، نصب و بهره‌برداری می‌شود.

دهقانی اظهار داشت: عایدی این سکوها روزانه 125 میلیون مترمکعب گاز شیرین، 187 هزار بشکه میعانات گازی، هزار تن گوگرد در روز و 2.5 میلیون تن بوتان و پروپان در سال است.

مدیرعامل شرکت صدرا ادامه داد: رشد 120 درصدی در دو سالی که قرارگاه خاتم مدیریت صدرا را بر عهده گرفت محقق شد.

وی با بیان اینکه بارگیری، حمل، ساخت و نصب همه سکوها در کشور توسط مجموعه صدرا انجام می‌شود، گفت: در کشور شرکت‌های فعال دیگر در حوزه سکوسازی داریم اما اینکه 10 سکو همزمان ساخته شود. در مهندسی، حمل، بارگیری، نصب و راه‌اندازی توسط یک شرکت انجام شود، در حیطه تخصص صدرا است.

دهقانی ادامه داد: هزار کیلومتر لوله‌گذاری، ترخیص 250 میلیون دلار کالا از گمرکات کشور و تأمین کالای مورد نیاز سکوها در دو سال اخیر در صدرا انجام شد و در این دو سال 12 میلیون نفر/ ساعت کار بدون حادثه داشتیم.

مدیرعامل شرکت صدرا ادامه داد: تسویه بدهی‌های 15 سال گذشته بانکی صدرا در این دو سال انجام شد، 2388 میلیارد تومان بدهی داشتیم که با احتساب سود در حال افزایش بود اما با حمایت قرارگاه خاتم 1138 میلیارد بخشودگی گرفته شد و مابقی بدهی به طور کامل تسویه می‌شود ضمن آنکه آزادسازی اموال، املاک و تجهیزات از گرو بانک، انجام شد.

وی ادامه داد: تراز مالی صدرا در دو سال اخیر از 1671 میلیارد تومان منفی به 1561 میلیارد تومان مثبت تغییر یافت.

دهقانی ادامه داد: سهم صدرا نیز طی دو سال اخیر از 157 تومان به 1160 تومان افزایش یافت و ارزش سهام صدرا 1510 میلیارد تومان اضافه شده است.

همچنین ببینید

ارزش بیت کوین در 10 سال آتی چقدر خواهد بود؟ آیا ارزش این ارز دیجیتالی پر طرفدار همچنان روند سعود خود را طی خواهد کرد؟

ارزش بیت کوین در 10 سال آتی چقدر خواهد بود؟ آیا ارزش این ارز دیجیتالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *