Untitled 1 Untitled 1
خدمات و زمینه های فعالیت
مرکز کسب و کار ایران

پولی ، ارزی ، بانکی ، بیمه ، مالی ، مالیاتی، حقوقی

بازرگانی ، گردشگری، حمل و نقل

سرمایه گذاری،صنعت ، فناوری

مدیریت ، منابع انسانی ،
 کار آفرینی

علوم ،تحقیق و توسعه ، نوآوری

مقالات و پایگاههای علمی و کاربردی

صفحۀ اختصاصی اعضاء

پیشنهادات ویژۀ تجاری
و سرمایه گذاری
اخبار و رویداد ها
خانه / مرکز کسب و کار ایران / جذب سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری نیازمند توافق با بانک های مرکزی دنیا است

جذب سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری نیازمند توافق با بانک های مرکزی دنیا است

معاون وزیر صنعت
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: جذب سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری برای طرحهای برنامه ریزی شده در یک دوره پنج ساله، نیازمند توافقنامه های دوجانبه با بانک های مرکزی دنیا و شرکت های معدنی بین المللی است.
ایران اکونومیست جذب سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری نیازمند توافق با بانک های مرکزی دنیا است

به گزارش ایران اکونومیست؛   «مهدی کرباسیان»  خاطرنشان ساخت: سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) فهرست طرحها و پروژه های واجد شرایط اخذ تامین مالی ( فاینانس) را به سازمان برنامه و بودجه ارسال داشته تا از خطوط اعتباری توافق شده تامین منابع شود .
به گفته وی، مذاکره با بانکهای ایرانی برای استفاده از تسهیلات ارزی شعب خارج از کشور صورت گرفته و مرحله نخست این امر تا پایان امسال برای یکی از پروژه ها عملیاتی خواهد شد.
رییس هیات عامل ایمیدرو توضیح داد: اکنون به منظور رقابتی ساختن شرایط جذب سرمایه گذاری بر روی قرار دادهای ‘ IPC’ ( چسرمایه گذاری از مرحله اکتشاف تا بهره برداری و بازپرداخت از محل محصول ) کار می شود که با قرارداد های نفتی مشابهت دارد.
وی گفت: مذاکره و پیگیری برگزاری همایش با شرکتهای خارجی در روسیه ( مسکو )، سوئیس و انگلیس ( لندن) در حال انجام است که بزودی برگزار خواهد شد.
کرباسیان تصریح کرد: بسته های سرمایه گذاری که توسط مشاورهای بین المللی وداخلی در دست تهیه است، ارایه خواهد شد.

** تامین مالی پروژه های مس
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: براساس توافقنامه با کشورهای کره جنوبی، اتریش و دانمارک در زمینه اختصاص خطوط اعتباری برای تکمیل طرح های کشور، سازمان ایمیدرو اقدام به اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی و سازمان برنامه وبودجه کرده که با اخذ مجوزهای مربوطه، اقدام به تامین مالی و تکمیل طرحهای سرمایه گذاری می شود .
وی تصریح کرد: اجرای این طرحها پیامد تولید محصولات راهبردی در چارچوب زنجیره تامین معدن وصنایع معدنی را به دنبال دارد .
کرباسیان افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته از کشور دانمارک با سقف 50 میلیون یورو پروژه های مس تامین مالی خواهند شد و تایید بانک مرکزی نیز در این ارتباط اخذ شده است .

** تلاش برای جذب سرمایه گذار روسی
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: پیش بینی شده کنفرانسی در ماه های می و آوریل سال جاری میلادی ( 2018 ) برای بخش معدن و صنایع معدنی با شرکت های معدنی روسیه برگزار شود تا بستری برای سرمایه گذاری و فاینانس پروژه از محل اعتبارات این کشور فراهم آید .
وی اضافه کرد: همچنین انتظار می رود از تامین مالی اتریش نیز برای شرکت های فولاد سازی ( گل گهر ) استفاده شود .
به گفته کرباسیان، پیش بینی می شود اجلاسی در کره جنوبی به منظور استفاده بخش معدن و صنایع معدنی برای بهره گیری از فاینانس این کشور که برای بخش نفت در نظر گرفته شده و تاکنون از آن استفاده به عمل نیامده، بهره گیری شود.

** هدفگذاری برای صادرات 2 میلیارد دلاری سنگ
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: دستیابی به صادرات بیش از 2 میلیارد دلاری سنگ تزئینی تا پایان برنامه ششم توسعه ( 1400 ) هدفگذاری شده و این مهم باید با ظرفیت سازی به منظور توسعه بازار و افزایش صادرات سنگ تزئینی ایران از حدود 300 میلیون دلاری فعلی تحقق یابد.
وی افزود: سازمان ایمیدرو و انجمن سنگ ایران تشکیل کنسرسیوم غیر دولتی با مشارکت این سازمان، شرکتهای خصوصی داخلی و شرکتهای معتبر خارجی در زمینه تولید و تجارت سنگ تزئینی و ساختمانی را در دست بررسی دارد.
کرباسیان اضافه کرد: پیشنهاد شده تا انجمن سنگ ایران نسبت به تشکیل یک شرکت کنسرسیوم صادراتی با عضویت اعضای خود اقدام نماید و سازمان ایمیدرو نیز با یک شرکت خارجی و کنسرسیوم یاد شده اقدام به تشکیل شرکت صادراتی نماید .
انجمن سنگ ایران درصدد است در منطقه ویژه کاشان با دریافت یک قطعه زمین نسبت به ایجاد نمایشگاه صادراتی سنگ های تزئینی اقدام نماید .
براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در مدت 10 ماهه امسال ( منتهی به دی ) صادرات محصولات معدن و صنایع معدنی به بیش از رقم 53.3 میلیون تن به ارزش افزون بر 7.5 میلیارد دلار رسید

همچنین ببینید

ارزش بیت کوین در 10 سال آتی چقدر خواهد بود؟ آیا ارزش این ارز دیجیتالی پر طرفدار همچنان روند سعود خود را طی خواهد کرد؟

ارزش بیت کوین در 10 سال آتی چقدر خواهد بود؟ آیا ارزش این ارز دیجیتالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *