Untitled 1 Untitled 1
خدمات و زمینه های فعالیت
مرکز کسب و کار ایران

پولی ، ارزی ، بانکی ، بیمه ، مالی ، مالیاتی، حقوقی

بازرگانی ، گردشگری، حمل و نقل

سرمایه گذاری،صنعت ، فناوری

مدیریت ، منابع انسانی ،
 کار آفرینی

علوم ،تحقیق و توسعه ، نوآوری

مقالات و پایگاههای علمی و کاربردی

صفحۀ اختصاصی اعضاء

پیشنهادات ویژۀ تجاری
و سرمایه گذاری
اخبار و رویداد ها
خانه / مرکز کسب و کار ایران / چینی‌ها به میدان ریلی آمدند

چینی‌ها به میدان ریلی آمدند

تامین مالی شیراز بوشهر به سرمایه‌گذار خارجی سپرده شد
فاینانسور چینی درباره امضای این قرار داد گفت: بعد از یک سال مذاکره،بالاخره با ایران به تفاهم رسیده و از این تفاهم خرسندیم.چین و ایران هزاران سال است که با یکدیگر مبادلات تجاری دارند و امروز صفحه جدیدی در دفتر تجارت ایران چین باز شده است.

پول نیوز- صبح امروز بالاخره راه آهن شیراز بوشهر به سرمایه‌گذار خارجی سپرده شد. در حالی که بیش از 10 سال است که قرارشده شیراز با یک شبکه ریلی به بوشهر وصل شود، همواره کمبود همیشگی اعتبارات مانع پیشرفت فیزیکی این پروژه شده است.

به گزارش خبرنگار پول نیوز صبح امروز در مراسمی قرارداد بین شرکت چینی ساینا کاست و ایران برای ساخت راه‌آهن شیراز ـ بوشهر امضا شد. در این مراسم که با حضور وزیر راه و شهرسازی، قائم‌مقام وزیر راه در امور بین‌الملل، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و نمایندگان شرکت چینی برگزار شد، نمایندگان ایران توسعه شبکه ریلی را از اولویت‌های دولت دانسته و نمایندگان چینی از این مشارکت 85 درصدی اظهار خوشحالی کردند. مشارکتی که ایران پیش از این از تامین 15 درصدی آن هم عاجز بود و امروز با مصوبه تازه نمایندگان مجلس می‌تواند گره داخلی کار را باز کند. چرا که بهارستان نشین‌ها تصویب کردند که وزارت راه از محل صندوق توسعه ملی 15 درصد سهم خود را تامین کند.

امروز یانگ چو آن لیانگ فاینانسور چینی در باره امضای این قرار داد گفت: بعد از یک سال مذاکره، بالاخره با ایران به تفاهم رسیده و از این تفاهم خرسندیم. چین و ایران هزاران سال است که با یکدیگر مبادلات تجاری دارند و امروز صفحه جدیدی در دفتر تجارت ایران چین باز شده است.
خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی میزان اعتبار لازم برای اتمام این پروژه را 700 میلیون دلار دانست و گفت: این پروژه زیر مجموعه یکی از هفت پروژه‌‌ای است که شرکت ما در دست دارد و ارزش این هفت پروژه را 3 میلیارد دلار خواند.

خادمی زمان اتمام این پروژه را شش سال بعد پیش‌بینی کرد و درباره علل تعلل برای جذب سرمایه‌گذار به گفت: امضای قرارداد و رسیدن به تفاهم امری زمان‌بر است. پروژه‌هایی مثل راه‌آهن شیراز بوشهر نیاز به مطالعات، برآورد دقیق زمان و هزینه دارد.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی هم در جمع خبرنگاران گفت: با امضای قرارداد ساخت راه آهن شیراز–بوشهر این بندر نیز به شبکه ریلی متصل می شود ترانزیت توسعه یافته و تعداد تلفات جاده ای سالیانه کاهش پیدا می‌کند. همچنین در مصرف سوخت صرفه جویی و از محیط زیست حفاظت می‌شود.
گفتنی است شیراز و بوشهر هر دو استان‌هایی هستند که توسعه هر کدام به نوعی به این پروژه متصل است. بوشهر به عنوان مرکز انرژی ایران است و بهره‌برداری از این مسیر، اهداف دیگری همچون تسهیل در صادرات و واردات، رونق اقتصادی برای مناطق مجاور طرح، تکمیل کریدور ریلی شمال به جنوب و کاهش هزینه انتقال کالا و سوخت و کاهش تصادفات جاده‌ای را دنبال می‌کند.

چینی‌ها به میدان آمدند

همچنین ببینید

ارزش بیت کوین در 10 سال آتی چقدر خواهد بود؟ آیا ارزش این ارز دیجیتالی پر طرفدار همچنان روند سعود خود را طی خواهد کرد؟

ارزش بیت کوین در 10 سال آتی چقدر خواهد بود؟ آیا ارزش این ارز دیجیتالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *